Svar på kalendere liste 1 02.12.20

Akan
Spørsmål: Er det lovpålagt for norske virksomheter å jobbe etter Akan-modellen?
svar: Nei, men det anbefales av partene i arbeidslivet (ikke helt sikker her)

Antibac
Spørsmål: Hvor mange liter håndsprit rommer Antibac SafePoint+?
svar: 4 liter

Arba
Spørsmål: Hva står AFT for?
svar: Arbeids Forberedende Trening

Babyverden
Spørsmål: Tuva-pysj er Lillebas bestselger og mange familiers favoritt-pysj! Hva er IKKE sant om Tuva-pysj?
svar: Med en solid glidelås i ryggen

Bagorama
Spørsmål: Pølser hører til en tradisjonell julemiddag. Hva heter de små pølsene vi spiser som tilbehør på julaften?
svar: Sosiss

Bagorama LeGanz
Spørsmål: I hvilket land ligger øya Bali?
svar: Indonesia

Bergen
Spørsmål: Rolling Stones-konserten i Bergen i 2006 ble opprinnelig utsatt fordi gitarist Keith Richards falt ned fra et tre. Hvilken type tre falt han ned fra?
svar: En palme

Bilxtra
Spørsmål: Hva koster det med frakt om du bestiller fra nettbutikken vår?
svar: 79,- (Gratis frakt over 499,-)

Bokkilden
Spørsmål: Hva heter de to brødrene i Jo Nesbøs siste roman Kongeriket?
svar: Carl og Roy

bokklubben
Spørsmål: De fleste figurene fra Kay Bojesen forestiller …….?
svar: Dyr

Byggern
Spørsmål: Hvilken av disse leverandørene leverer skyvedørsgarderobe?
svar: Langlo

Dette er mine svar, eventuelt rettinger. Jeg er ingen robot og feil kan oppstå. Siste liste legges ut senest 23.00.  mangler noen da kommer de ikke.

Liste over kalendere vanlig

Liste over kalendere fb, ukentlig, spill, insta

This Post Has 2 Comments

  1. Per Blom-Sørensen

    Du har lagt inn feil link til Akan som er: https://akan.no/julekalender/
    Jeg er som deg usikker på svaret men tror at svaret Ja, og bedriften har plikt til Akanmodellen gjennom HMS-arbeid

    1. jiiji

      ser ut som om linken til antibac var litt overivrig der ja… jeg vet de er lovpålagt til noe, men om det er akan modellen eller om det er et verktøy de kan utnytte i stedet for andre tjenester vet jeg ikke. når jeg søkte fikk jeg opp lovpålagt taushetsplikt og at arbeidsgivere selv velger policy. lovpålagt HMS og tilbud om kontakt om ønskelig. men brukte ikke mer enn 10 min. leste ikke hele informasjonshefte deres.

Leave a Reply