chilli pizza

jeg vurderer virkelig å lage meg min berømte chilipizza i natt, blir litt forvirrende med snud døgnrytme, men kjøpte i hvertfall inn til det i går. så hvis jeg bare finner krefter nok skal jeg lage den, da  har jeg mat til noen dager fremover.

noen reagerer på at jeg bruker ganske mye chilli, men jeg er veldig glad i det. jeg bruker også nå pizzabunn. synes den er god.

1 nå pizzabunn – familie – langpanne
2 pakker kylling kjøttdeig
1 løk
tomatpurre
knust chilli
masse pizza ost fra tine (den som heter fire sorter)
pepperoni

først er det bare å steke kjøttdeig å løk, når dette er ferdig pleier jeg å ta 3-4 ts knust chilli og blande sammen med tomatpurra. jeg smører godt meg tomatpurre over pizzabunnen og tilsetter restene til kjøttdeigen slik at den blir saftigere.

så strør jeg ost over hele pizzan (langt mer en det som ville bli sett på som sunt) og helt tilslutt pepperoni.

pizzan er kjempe god, veldig mettende, men vansklig å slutte å spise. veldig mye mat i den…

  • Post author:
  • Post category:mat
  • Post comments:2 Comments

This Post Has 2 Comments

  1. krusmynte

    det kan jeg tenke meg,for det hørtes godt ut;)

  2. jiiji

    krusmynte: kjempe godt, men ser ut til at den må vente til i morgen

Leave a Reply